Gatime Tradicionale Shqiptare

Gatime Tradicionale Shqiptare

Keshilla

Loading...

Salmon me asparag deti

Image may contain: food

Përbërësit:

• 1 filet salmon
• 500 gr asparag deti
• 300 gr domate
• 1 thelb hudhre
• 4 lugë gjelle me vaj ulliri
• 1 filxhan kafeje me vodka ose raki
• kripë rozë, piper rozë, fara koperi, coriander


Përgatitja:
Filetojmë peshkun duke i hequr edhe lëkurën, e presim sin ë foto dhe e marinojmë për 30 minuta me erëzat e shtypura dhe vaj. Ndërkohë pastrojmë dhe kaurdisim me dy lugë vaj ulliri hudhrën, shtojmë asparagët dhe më pas domatet. Mbyllim tiganin me kapak dhe I lemë të gatuhen me zjarr të avashtë gjersa domatet të treten dhe asparagët të zbuten rreth 10-15 minuta (asparagët nuk kanë nevojë për kripë se janë të zbutura vetë). Marim një tigan antiederent dhe e çojmë në temperature, vendosim peshkun pa vaj dhe e skuqim deri sat ë krijojë kore, e shuajmë me vodka dhe anash hedhim gjellën me algat. I lemë për 5 minuta të tjera bashkë. Gati.

Keshilla