Gatime Tradicionale Shqiptare

Gatime Tradicionale Shqiptare

Keshilla

Loading...

Receta më e shijshme me speca dhe patate të skuqura

Receta më e shijshme me speca dhe patate të skuqura


Mund ta gatuani të paktën një herë në javë këtë recetë të thjeshtë në përbërës dhe në mënyrën e përgatitjes. Ideale për të shoqëruar një pjatë sallate.
Përbërësit:
5 patate
1/3 gotë vaj ulliri
2 speca të kuq
1 qepë
Kripë
Piper

Përbërësit:
Pastrojini patatet dhe prejini në copa të vogla. Nxehni vajin e ullirit në një tigan mesatar dhe skuqni patatet për rreth 5 minuta.
Prejini specat në copa të vogla sëbashku më qepën dhe shtojini te patatet. Spërkatini me pak kripë dhe piper.
Gatuajini për 15 minuta, derisa të jenë bërë plotësisht.

Keshilla