Keni provuar ta gatuani tavën me krem spinaqi dhe djathë? Ja si ta bëni

Keni provuar ta gatuani tavën me krem spinaqi dhe djathë? Ja si ta bëni

Dy përbërës që shkojnë shumë me njëri-tjetrin. Mësoni se si mund ta përgatisni këtë recetë për ta bërë tavën me spinaq akoma më të shijshme për familjen tuaj...
Përbërësit:
300 gram spinaq
1 gotë me qepë
Erëza të miksuara
2 gota salcë kosi
½ gotë djathë çedar

Përgatitja:
Ngrohni fillimisht furrën në temperaturën 175 gradë Celcius. Lyeni një tavë me pak yndyrë dhe lëreni mënjanë. Lani spinaqin dhe kullojeni mirë. Kombinojeni në një tas të madh sëbashku me salcën e kosit dhe përzierjen me qepë. Përziejini mirë dhe hidheni masën në tavë. Spërkateni me djathë dhe vendoseni në furrë të piqet për 25 minuta.
Powered by Blogger.