Gatime Tradicionale Shqiptare

Gatime Tradicionale Shqiptare

Keshilla

Loading...

Kek me arra dhe karrota

Image may contain: food

Përbërësit:

• 2 filxhana çaji miell
• 2 filxhana çaji sheqer
• 2 lugë çaji pluhur për pjekje (baking soda) 
• 2 lugë çaji kanellë
• 1 lugë çaji kripë
• 4 vezë
• 1 1/2 filxhan vaj vegjetal
• 3 filxhana me karrota të grira
• 1 1/2 filxhan me arra të grira

Përgatitja:

Piqet për 40 minuta në temperaturë 350F (177 C). Në fillim përziejmë vezët me sheqerin, i shtojmë kanellën, kripën, vajin, karrotat e grira, arrat, pastaj i shtojmë miellin të përzier më parë me baking soda, ndërsa përbërja që i është hedhur sipër është përzierje e sheqerit pluhur me krem qumështi, (sigurisht mbasi është pjekur dhe ftohur pak)

Keshilla