Gatime Tradicionale Shqiptare

Gatime Tradicionale Shqiptare

Keshilla

Loading...

Gjellë me presh dhe mish

Image may contain: food


Përbërësit:

• 5 -6 presh të mesme 
• 1 kokër qepë 
• simbas dëshirës mund te vini një thelp hudhër 
• 2 gjethe dafine të vogla
• piper dhe pak salcë
• mish viçi (masa sipas dëshirës)


Përgatitja:


E ziejmë pak mishin, marrim qepën, e vemë të skuqet pak me mishin dhe në vazhdim hedhim edhe prasin, i skuqim pak minuta dhe vemë salcën, dafinën, piperin, shtojmë ujin deri sa të mbulohen, i lemë të ziejnë sa të shterojë lëngu dhe gati. Ju bëftë mirë

Keshilla