Gurabija me sheqer pluhur

 Përbërësit

1 gotë sheqer pluhur
1 gotë nisheste
250 r gjalpë ose margarinë
1 gotë vaj vegjetal
5 gota miell


Hapat

1
Gjalpin me te gjithë përbërësit e tjerë i përziejmë dhe ia japim formën e rolos.
2
I premë me thikë dhe ia japim formën tone te dëshiruar.
3
Në temperaturë 170 gradë celsius duhet të pjekën.
4
Pas pjekjes i hedhim sheqer pluhur.
5
Është ideale të shërbehet me çaj.
6
Ju bëftë mirë!
Powered by Blogger.