Tortë me tri shtresa

Përbërësit

1l qumësht
3 pudinga vanilje
15 luge sheqer
250 gr margarinë
300 gr keksa
300 gr arra
300 gr kokos

 Hapat

1
Nxejm qumeshtin dhe ne te e ziejm pudingun si qdo puding tjeter.
2
E lejm te ftohet dhe i shtojm margarinen e rrahur me mikser. Kete mase e ndajm ne tri pjes te barabarta ne ene veq e veq.
3
Njeres pjes i shtojm keksat te dytes arrat dhe te tretes kokosin.
4
Marrim nje tepsi dhe ne fillim e qesim masen me keksa pastaj masen me arra dhe ne fund masen me kokos.
5
Dekorimi : qokollad , arra dhe pak kokos.
Powered by Blogger.