Supë me spinaq

Përbërësit

patate
qepë
2 thelbinjë hudhër
vaj
400 ml lëng mishi 
300 gr spinaq

Hapat

1
Së pari coptojmë patatet, qepët dhe hudhrat
2
Marim një tigan me pak vaj në të, pastaj vendosim perimet e coptuara dhe i fërgojmë, presim derisa perimet të zbuten, në fundë vendosim lëngun e mishit dhe e lëm të ziej në tigan për 5 minuta
3
Spinaqin e ziejmë për 10 minuta
4
Marim masën nga tigani, spinaqin dhe i vendosim në një blender (ose me mikser dhe blender dore), i përziejmë derisa të fitojmë një masë kremoze
Powered by Blogger.