Supe me perime

 Përbërësit

3 karrota
1 presh
1 qepë
1/2 selleri
1 lule brokoli
4 thelbë hudhër
2 kube supë
majdonoz te fresket
xhenxhefil te fresket

 Hapat

1
Fergojme qepem ne vaj ulliri, pastaj i shtojme edhe perbersit tjere.
2
I fergojme te gjitha s'bashku per 5 min dhe i shtojme ujin. pasi te jene zbutur perimet i hedhim ne blender.
3
I leme edhe pak te zihen. ne fund i shtojme majdonozin.
Powered by Blogger.