Supë e ngrohtë franceze për ditë të ftohta

Përbërësit

¼ gota ujë
qepë 
4 gota lëng mishi 
½ filxhana djathë mocarela 
2 feta buke 

 Hapat

1
Uji hidhet në një enë të mesme.
2
Qepa ndahet në feta të vogëla dhe e vendosni në ujë.
3
Uji me qepën qëndrojnë në zjarr deri sa të jetë zier qepa.
4
Pastaj shtoni lëngun e mishit.
5
Uji me lëngun e mishit të viqit duhet të qëndrojnë në zjarr për 15 min.
6
Pastaj, supën e vendosni në një enë sikurse në foto, shton bukën e grurit dhe djathin mocarrella, ndërsa më pas vendosni në furrë të qëndrojë për pak minuta, deri sa të shkrihet djathi.
7
Për dekor mund të vendosni edhe pak majdanoz. Ju bëftë mirë!
Powered by Blogger.