Rolatë me fletë obllande dhe biskota

 Përbërësit

200 ml ujë
200 gr sheqer
100 gr margarinë
150 gr biskota
4-5 cope krem banana
1 flete obllande

Hapat

1
Perzijme ujin,sheqerin,dhe margarinen,ngrohim derisa te vlojen dhe shkrihen perbersit.
2
Ne kete mase te nexehte shtojme biskotat e bluara dhe perziejme.
3
Kete krem e qesim mbi fleten e obllandes,shtrijme dhe krem bananet dhe fillojme te mbeshjellim ne forme rolate duke lene krembananet ne mes.
4
Pasi te ftohet e presim ne rrath me trashesi 2 cm dhe servojme sipas deshires.
Powered by Blogger.