Gatime Tradicionale Shqiptare

Gatime Tradicionale Shqiptare

Keshilla

Loading...

Pulë në mënyrë spanjolle me oriz e domate

Do t’iu kushtojë shumë pak kohë të gatuani një recetë kaq të shijshme.

Përbërësit:
▪ 1 lugë gjelle vaj ulliri

▪ 2 thelpinj hudhër

▪ 1 qepë (e prerë imët)

▪ 2 copë gjoks pule (pa kocka)

▪ çerek filxhani pastë domateje

▪ 1 lugë gjelle spec i kuq (jo djegës)

▪ gjysmë luge gjelle fara kumini

▪ 1 lugë gjelle spec (jo pikant)

▪ pak piper të zi
▪ 2 copë spec të kuq (të ëmbël, të pjekur)

▪ 2 filxhanë domate të konservuara

▪ 1 filxhan spec të gjelbër (të prerë)

▪ një e gjysmë filxhan ujë

▪ 1 filxhan oriz kaf

▪ 1 grusht ullinj

Përgatitja:

Nxehni pak vaj në temperaturë mesatare në një tigan që nuk ngjit.
Shtoni hudhrën dhe qepën e grirë imët dhe kavardiseni për 5 deri në 8 minuta, derisa qepa të marrë ngjyrë të artë.
Shtoni mishin e pulës dhe kavardiseni derisa të marrë ngjyrën e kaftë, për gati 3 minuta.
Më pas hidhni purenë e domateve, kuminin, piperin, piperin e kuq, piperin e gjelbër dhe domatet.
Gatuajini për 3 minuta të gjitha bashkë, shtoni ujin dhe lëreni derisa ai të arrijë pikën e vlimit, pas kësaj hidhni orizin dhe lëreni të ziejë për 22 minuta.
Më pas hiqeni nga zjarri dhe prisni ullinjtë në rrathë të vegjël dhe hidhini brenda.
Shërbejeni të ngrohtë.

Keshilla