"Pice" mishi

Perbersit:

500g mish i grire

1 veze

2 feta byke

3-4 luge djath te grire

200g sals domatesh

1 mocarela

Vaj ulliri

Kripe

Pergatitja:


Perziejm mishin e grire me veze, fetat e bukes te lagura ne qumesht dhe te therrmuar, djathin e grire, kripe.

Mbulojme tepsin me leter pjekje, i vendosim mishin e grire, sperkasim mishin me vaj ulliri dhe pjekim perreth 20 minuta ne furre te nxehte ( deri sa mishi te ket mare ngjyre). 

Me pas derdhim ujin qe mishi leshon, i hedhim siper mishit salsin e domateve, mocarela e prere ne feta dhe e fusim serisht ne furre dhe e lejme deri sa mocarela te shkrihet dhe te mari ngjyre!!

Ju befte sa me mire 
Powered by Blogger.