NJOFTIMI/ Shiu pushon nesër por alarmet për motin nuk përfundojnë. Çfarë ka në javën që vjen?!

Përmirësimi i motit pritet në ditën e nesërme, ku do të përfundojnë rreshjet. Gjatë gjithë ditëve të kaluar na kanë shoqëruar shira të shumta që kanë shkaktuar përmbytje në të gjithë vendin. Një njoftim i ri bëhet i ditur për javën në vijim. Edhe pse moti nuk do të jetë i përkeqësuar me shira të dëndur, një problematikë tjetër do të na shoqërojë. Në javën që vjenparashikohen të ulen temperaturat me një rënie drastike, deri në 7 dhe 8 gradë cecius. E Marta sipas sinoptikanëve do të jetë dita me temperaturat më të ulta.
Powered by Blogger.