Kofshë pule me salcë beshamel

Përbërësit

1 kg kofshe pule
4-5 thelbinjë hudhër 
5 luge senf 
450 ml ajke e thartë 
2-3 luge vaj
sipas deshires makarona 

Hapat

1
Ne nje ene qesim hudhrat e shtypura,ajken e tharte,krip,vegete sipas shijes,vaj.
2
Kofshet e pastruara i veme ne enen me perzierjen e ajkes dhe pastaj i radhisim ne taven e lyer me vaj.
3
Ajken e mbetur e qesim persiper kofsheve ne tave.
4
Enen e mbulojme me folie alumini dhe pjekim ne furre te nxehte 200 grade per 50 minuta.
5
Pastaj largojme folien dhe leme ne furre edhe per 10 minuta.
Powered by Blogger.