Kek Me Cokollate

Perberesit:

 2 veze,

 100gr margarine,

 150gr cokollate, 

80gr sheqer, 

50 gr miell.

Pergatitja:


Ne nje ene hedhim margarinen bashke me cokollaten dhe ishtojme 2-3 luge uje. 

E vendosim enen ne zjarr deri te shkrihet margarina dhe cokollata. Ne nje ene tjeter thyejme vezet dhe i rrahim me luge, pastaj shtojme miellin dhe sheqerin. 

Pasi qe te Ötojme nje mase homogjene, shtojme masen me cokollate dhe i perziejme mire. 

Pjekim per 10 minuta ne temperature 180 grade, ne furre qe eshte nxehur me pare
Powered by Blogger.