Fileto pule me kerpudha dhe pana

Nje menu mjaft thjeshte dhe e shpejte por edhe  dhe mjaft e shijshme!!


Përbërësit:


4-5 fileto pule

pana 1 kuti


kerpudha te fresketa


kripe dhe erza sipas deshires.Pergatitja:

Ziejme filetot e pules per rreth 15 min. Pasi jane zier i heqim menjeane qe te ftohen.Marrim kerpudhat e fresketa dhe i presim ne kubike te vogla.(ose kerpudha te konservuara).

Ne nje tigan hedhim pak vaj uliri dhe vendosim filetot e pules.I skuqim derisa te marre ngjyre karakteristike. 

Shtojme kerpudhat dhe i perziejme bashke me filetot e pules. Me pas shtojme panen e fresket dhe i leme te skuqen bashke per rreth 7-8 min. Hedhim kripen dhe piper te zi.
Powered by Blogger.