Ëmbëlsirë monte

Përbërësit

1 lt qumësht
12 lugë nisheste
8 lugë sheqer
200 gr margarinë
500 ml ajkë e ëmbël
300 gr çokollatë për zierje
250 gr biskota

 Hapat

1
Perziejme 200 ml qumesht te ftohet me sheqerin dhe nishetene,kurse pjesen tjeter te qumeshtit e veme te vloje.
2
Pasi qumeshti vlon perziejme perbersit se bashku dhe I zijem derisa te trashet kremi duke perzier vazhdimisht.
3
Pasi kremi ftohet shtojme margarine e tundur me pare dhe I perziejme bashke derisa te behet nje krem homogjene.
4
Ne ajken e embel te cilen e ngrohim derisa te MOS VLOJE,shtojme cokollaten e coptuar dhe perziejme derisa te shkrihet cokollata.
5
Ne nje ene te thelle shtrijme nje shtrse me biskota te cilat I njomim ne qumesht te vaket.
6
Mbi biskota shtrijme kremin e bardhe dhe pasi rrafshojme mire qesim kremin e cokollates dhe ajkes se embel e cila eshte akoma e vaket(kremi I bardhe duhet te jete tashme I ftohur dhe formesuar).
7
Embelsiren e leme per disa ore ne frigorifer dhe servojme.
Powered by Blogger.