Ëmbëlsirë me qumësht

Përbërësit

1 liter qumësht
2 filxhana te kafes miell
2 filxhana e gjysme sheqer 

 Hapat

1
Te gjithe perberesit i ziejme ne nje ene dhe presim deri sa te behet nje mase e trash, pastaj ja hedhim nje luge margarine dhe nje vanille, i ziejme perseri edhe pak te gjitha se bashku
2
Pastaj i mbushim filxhanat me masen e pergatitur dhe i fusim ne frigorifer.
3
Pasi te ftohen i nxjerrim i heqim nga filxhanat dhe i lyejme me kokos dhe i zbukurojme sipas
deshires me fruta.
Powered by Blogger.