Torte me pana dhe cokollate.

Perbersit.

1 kuti e madhe pana. 1000g
1 pako biskota me cokollate ose kakao 700g
700g salce kosi
1 vanilje
100g sheqer
Ftrutat
2 banane
2 kivi
2 portokall
100g boronic
1 cokollate e zeze
100g arra
1 bidon leng frutash.
Pergatitja.
Marrim 1 tave qelqi
Do na duhet per te shtruar biskotat.


Pergatitja:


Ne 1 tas fillojme rrahim me mixer panen salcen e kosit sheqerin dhe vaniljen. Pasi masa te jete gati e lem menjane.
Ne 1 filxhan caji hedhim leng frutash qe do te na duhet te lahem biskotat.
Marrim biskotat I Lagim 1 e nga 1 ne lengun e frutave dhe e shtrojme ne taven e qelqit
Pasi mbaron shtresa e pare hedhim panen siper dhe e hapim me luge.
Keshtu mu te bejme deri ne 3 shtresa
Pasi kemi mbaruar te 3 shtresat
Fillojme e zbukurojme me fruta sipas deshires.
Dhe torta eshte gati.
Duhet te vendoset ne frigorifer sepse quhet torte e ftohte.
Pas disa oresh mund Ta konsumoni.
Ju befte mire .
Powered by Blogger.