Makarona me fruta deti

Perbersit:
Per 500 gr makarona duhen
300 gr kallamare
300 gr karkaleca
200 gr oktapod
Vaj ulliri
1/2gote me vere te bardhe
Majdanoz
Krip
Salce domate e fresket
Hudher
Djath kackavall i grire.Pregatitja:


Ne nje tigan hedhim vajin e ullirit pak hudher dhe ne momentin qe eshte ngrohur vaji hedhim kallamaret,oktapodin dhe i leme derisa te pine ujin qe nxjerrin vete me pas hedhim karkalecat dhe veren e bardhe ,pasi r shuajme me veren e bardhe hedhim salcen e domates i kaverdisim derisa te mpikset salca i shtojm dhe nje gjysem gote uje
Nderkohe ne nje tenxhere me uje kemi vene makaronat per te zier ,pasi i shohim qe jane zier jo shume i kullojm dhe i periejm me frutat e detit .
Pjata eshte gati
Powered by Blogger.