Revani,,, Reshedi,,,Hasude me niseshte,,,nje embelsire tradicionale!

Me ne fund receta e shumepritur....Revani,,, Reshedi,,,Hasude me niseshte,,,nje embelsire tradicionale!(quajeni si te doni,,,nese e doni te bardhe eshte e njejta recete, por mos e skuqni sheqerin)

Per nje tepsi normale duhen;
700 gr niseshte
800 gr deri 1 kg sheqer
200 gr gjalpe
1 filxhan kafe vaj ulliri
2 litra uje
nje grusht arra te qeruara, ose 200 gr

Pergatitja:

Ne fillim shkrijme gjalpin, e perzjejme me vaj dhe hedhim sheqerin duke e trazuar derisa te skuqet, por jo te digjet...
Ne nje ene tjeter tresim niseshten me uje te ftohte dhe e hedhim tek sheqeri i skuqur, vazhdojme trazimin derisa te behet kremoze si paluze,,,pasi eshte mpiksur dhe trashur, e hedhim ne nje tepsi te lyer me gjalpe, dhe e pjekim ne furre ne 200 grade per afro 30 min...Ju befte mire!
Powered by Blogger.