​Receta e ditës: Supë me kërpudha

Supat janë shumë të preferueshme dhe njëkohësisht të shëndetshme. Ekzistojnë
shumë mënyra për përgatitjen e saj.
Supa me kërpudha është shumë e shijshme. Ja një recetë se si ta përgatisni:
Përbërësit:7-8 kërpudha, vaj ulliri, 1 qepë e kuqe, 1 vezë, 3 lugë jogurt, 2 lugë brokoli, pluhur hudhre, koper dhe erëza knor.
Ndërsa, përgatitja:
Të gjithë përbërësit zihen së bashku, përveç vezës dhe jogurtit që përzihen së bashku dhe shtohen pas 15 minutave. Të gjitha këto së bashku zihen për 20 deri në 30 minuta.
Powered by Blogger.