Byrek me kungull te fresket!

Per kete byrek duhen:1 pako pete te gatshme
1 kungull
2-3 gota qumesht
2 kokrra veze
gjalpe, kripe.


Pergatitja:

Grijme kungullin ne rende, dhe e perzjejme me qumeshtin, vezet, dhe gjalpin i hedhim kripe. Shtrojme petet nje nga nje, duke i sperkatur me pak fare vaj, dhe pas petes se trete hedhim kungullin dhe keshtu me radhe derisa te mbarohen te gjitha petet,,,(gjellen e hedhim ne c'do tre pete)..Peten e siperme, e mbulojme komplet me gjellen e pergatitur, qe te mos thahet, dhe te dali kjo pamje fantastike....E pjekin ne furre ne 200 grade.Ju befte mire!
Powered by Blogger.