Parfe me Bajame

Perbersit:


3 veze
150g sheqer pluhur
200g bajame 
500ml pana
1 luge vaj

Pergatitja:


Me vajin skuqim bajamet kur ftohen nje pjese e mbajme per dekorim nje pjese e bejme pluhur. Ne nje ene rrahim te bardhat e vezeve derisa behen te qendrueshme.Nderkohe punojme panen me sheqerin pluhur e kur te jene bere krem i perziej me shume kujdes me te bardhat dhe aty shtojme te vardhat e vezeve dhe ne fund bajamet i perziejme te gjitha bashke masen e hedhim ne nje tave me unaze levisese dhe e fusim ne ngrirje per 24 ore. E zbukurojme me bajame ose cokollate.
Ju befte mire!
Powered by Blogger.