Kroasant me kos

Perbersit:

250g mjell
125g gjalp
125g kos te bardhe
1/2 pako maja per embelsira
Nje maje kripe
Lekur limoni i krire imet
Pak mjell kokosi


Pergatitja:

Shkrijme gjalpin ne banjo maria, (nje tenxhere me uje poshte dhe nje ene tjeter ku vendosim gjalpin ne menyre qe te shkrihet). I bashkojme te gjitha perberesit sebashku, i kalojme ne mixer dhe me pas brumin e punojme dhe me duar. Sperkasim tavolinen me mjelle, hapim brumin ne nje rreth, e ndajme ne 8 pjese, i mbushim me cfar te kemi me shum qefi si recel,mjal, nutella dhe i pjekim me 180 grade perreth 20 minuta.
Powered by Blogger.