Bakllava ne Forme Roleje

Bakllava ne Forme Roleje

Perberesit:

1pako peta te gatshme. Per mbushjen: Plazma keska te bluar, Arra te grimcuara Kokos, Margarin per lyerje.
Per sherbetin: 4gota sheqer, 3gota uje. Pergatitja: Te gjitha i hedh ne nje ene sipas deshires dhe i perziejme. Pastaj e marrim nga nje pete e shtrijme, ja qesim pak hargj dhe e bejme rrotull me t'hollues te holl dhe pastaj e kapim te dy anet dhe e trusim deri sa te behet ne forme (te rrudhet) e heqim ngadale prej t'holluese dhe pastaj e prejme ne copa. Eshkrijme gjysme margarini dhe i lyejme copat dhe e pjekim. Per sherbetin nevojitet 4gota sheqer dhe3uje e vlojme deri 10 minuta.  Ju Befte Mir!! :)

Powered by Blogger.